Épül a schwechati irodapark
A következő években, három további szakaszban, százezer négyzetméter összterületűre bővítik a Bécs-Schwechati repülőtér irodaparkját (Office Park Vienna International Airport), a Kelet-Európába törekvő nemzetközi társaságok erősödő keresletével számolva. Ez utóbbi most sem csekély, hiszen eddig 198 cég létesített képviseletet a legnagyobb osztrák légikikötőben, amelynek utasforgalma az idei 15 után jövőre is 8 százalékkal nőhet.
Az első építési szakasz befejeztével, ez év októberétől 26 ezer négyzetméternyi korszerű irodaterülete van a parknak, és ennek 65 százaléka máris elkelt a Der Standard értesülése szerint.
A parkot közvetlen gyalogos-aluljáró köti össze a repülőtéri utasterminállal, illetve a 4. számú parkolóházzal, és Bécs központja is 15 perc alatt elérhető a repülőtéri vasút (CAT) segítségével. Ám más tekintetben (lásd repülőtéri gyorsbejelentkezés) is igyekszik a bérlők kedvében járni a beruházó Flughafen Wien AG. Az irodai egységek alapterülete emellett szintenként igen rugalmasan - 150-től 2100 négyzetméter fölé - változtatható, a klimatizált épületek ablakai nyithatók, és többek között lehetőség van külső, maximálisan 150 főt befogadó tanácskozótermek igénybevételére is.


