Mintegy 82 milliárdos árbevétel mellett tízmilliárd forint adózott eredménnyel zárja várhatóan a tavalyi évet a francia–belga Suez–Electrabel többségi tulajdonában lévő Dunamenti Erőmű Zrt. – mondta el tegnap egy sajtóbeszélgetésen a társaság elnök-vezérigazgatója, Kuhl Tibor. Az apropót a múlt héten a Magyar Nemzetben a cég privatizációjáról megjelent cikk adta. A lap ahhoz kapcsolódóan foglalkozott az 1995-ös ügylettel, hogy a Manager Magazin pert kezdeményezett az ÁPV Zrt. ellen. A gazdasági havilap szeretett volna betekinteni a Mátrai és a Dunamenti Erőmű eladásáról kötött szerződésekbe, de a privatizációs szervezet azt megtagadta, holott közérdekű adatokról van szó.
Kuhl Tibor tegnap is hangsúlyozta: cégének nincs takargatnivalója, ám a másik fél beleegyezése nélkül nem ismertetheti a szerződés részleteit. Az eljárást – amelynek eredményeként akkor a Mátrai és a Dunamenti Erőmű, illetve a hat áramszolgáltató társaság kelt el – egyébként átláthatónak és a nemzetközi versenykiírási szabályoknak megfelelőnek értékelte. Bár a megkötött szerződés több későbbi időpontban meghatározandó elemet tartalmaz, így az árat is.
A cégvezető kiemelte azt is, hogy az erőművek privatizációja során egyedül a Dunamentiért fizettek névérték fölötti (118 százalékos) árat, az egyéb áramtermelők 60-80 százalékon keltek el. A vétel óta eltelt több mint tíz év alatt mintegy 150 millió eurót költöttek fejlesztésekre. Nagyságrendileg ugyanekkora beruházást jelentene a tervezett 400 megawatt teljesítményű új blokk, ennek megvalósítását jelenleg az lassítja, hogy nem kapta meg a szükséges szén-dioxid-kibocsátási kvótát. NTK
a magyar állam ellen a megelőző időszak szabályozási lépéseivel kapcsolatban.
a magyar állam ellen a megelőző időszak szabályozási lépéseivel kapcsolatban.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.