Higanykibocsátási szigorítás az USA-ban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA szenet és olajat tüzelő amerikai erőműveknek új károsanyag-kibocsátási elvárásoknak kell eleget tenniük a 2011 novemberére megjelenő szabályozás miatt. A környezetvédelmi és közegészségügyi célú szigorítás többek között további korlátot szab a levegőbe engedhető higany mennyiségének. Hivatalos amerikai statisztikák szerint az emberei tevékenységgel a levegőbe kerülő higany harmadáért a szénerőművek felelősek. A higany idegrendszeri károsodást okozhat, és akadályozza a gyermekek fejlődését. Többek között az American Electric Power Co.-t, a Southern Co.-t és az Edison Internationalt érinti a változtatás. Bloomberg


