Tiltakozás az Opel spanyol üzemében
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTiltakoznak az Opel spanyol dolgozói, miután nem sikerült megegyezniük a Magná-val az autógyár eladását követő átalakítási tervről. Az Opel új tulajdonosa a tervek szerint a hétezer spanyol alkalmazottból 1300-at küldene el. A Magna az utóbbi időben megegyezést keresett az Opel európai gyáregységeinek szakszervezeteivel, ugyanis a tervezett leépítés ellen mindenhol sztrájkokkal fenyegetőztek a munkások. A tárgyalások sikeresek voltak a belga, a brit, a lengyel, a német és az osztrák szakszervezetek esetében, viszont a spanyol munkavállalókkal nem tudtak megegyezni. VG


