Új befektető kell a bulgáriai Belenéhez
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBulgária további befektetőket keres a négymilliárd euróból Belenében építendő új atomerőművéhez, a beruházás ugyanis forráshiány miatt csúszik. Az állam egy tenderen eladná a 2000 megawattos létesítményében az 51 százalékos tulajdonos Nemzeti Villamos-ipari Társaságon keresztüli hányada egy részét – jelentette be Trajcso Trajkov bolgár energiaügyi és gazdasági miniszter. Tavaly már beszállt a német RWE AG 49 százalékkal, de nem volt képes a kellő alaptőke-emelésre a válság miatt, ahogyan állami hátterű társtulajdonosa sem. Az erőmű generálkivitelezőjének 2005-ben az orosz Atomsztrojexportot választották, alvállalkozói az Areva és a Siemens. Az előzetes építési munka tavaly megindult. VG


