Ukrajna új gázszerződést akar
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságUkrajna kérte a Gazpromot, hogy csökkentse gázimportszerződésében az átveendő gáz mennyiségét, mert a 2009-re rendelt 70 milliárd köbméter helyett csak 40 milliárdot tud átvenni, és a 2010-re megállapodott mennyiség is túl nagy. Ukrajnának ugyanis az át nem vett gázt is ki kell fizetnie – ez 5,9 milliárd dollár lenne –, ahogyan a többi hosszú távú szerződéses partnernek is. Bogdan Szokolov-szkij ukrán energiabiztonsági kormánytanácsadó szerint Ukrajna nem képes kifizetni az összeget. RBK


