Vinnék az E.On olaszországi hálózatát
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Az E.On német közműcsoport Európa-szerte több mint tízmilliárd euró értékű energiaérdekeltségtől kíván megválni 2010 végéig, hogy a bevételből csökkentse a Spanyolországtól Szibériáig történt, tavalyi erőmű- és egyéb vásárlásai miatt keletkezett adósságát. Olaszországi gázvezeték-hálózatára most ajánlatot kapott az olasz Snam Rete Gas SpA és F2i SpA társaságoktól. A várhatóan a jövő év elején gazdát cserélő hálózathoz öt leányvállalat tartozik, amelyek 600 ezer olasz vevőt szolgálnak ki a 9400 kilométeres rendszeren. Az ország legnagyobb közműtársasága, az Enel SpA már odaígérte a gázhálózata 80 százalékét az F2i-nek és az Axa Private Equitynek 480 millió euróért, szintén saját adósságai csökkentése céljából. Az Enel 30 ezer kilométeres hálózata 2007-es adatok szerint 1205 olasz települést lát el, piaci értéke 1,72 milliárd euró. Bloomberg


