BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csaknem duplázódott a Tchibo nyeresége

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Kis híján kétszeresére nőtt tavaly a Tchibo adózás előtti eredménye az átszervezési programnak köszönhetően.

A német kávéforgalmazó csoport 288 millió euró adózás előtti nyereséget ért el az előző évi 148 milliót követően – írja a Profitline.hu. A bevétel 8 százalékkal, 3,4 milliárd euróra nőtt. Azt tervezik, hogy a külföldi érdekeltségek részesedése középtávon 30 százalékra nő a mai 22-ről.

A Tchibo arra számít, hogy idei nyeresége kisebb lesz a tavalyinál a kávé drágulása s a szállítási költségek emelkedése miatt. n VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.