BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megszűnik a Zalai Baromfifeldolgozó Kft. - 150 ember kerül utcára

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A veszteséges termelés miatt megszűnik a Zalai Baromfifeldolgozó Kft. Pacsán. Az üzem már leállt és tart a dolgozók elbocsátása - írta csütörtöki számában a Zalai Hírlap.

A tulajdonosok a szerdai taggyűlésen döntöttek a cég végelszámolással történő megszüntetéséről - mondta a napilapnak Torda Csaba ügyvezető.

Az üzemben 150 dolgozót foglalkoztattak. Akik korábban felmondtak, megkapták a teljes fizetésüket. A kft. folyószámlahitele viszont lejárt, így a többi dolgozó járandóságát várhatóan a bérgarancia alap terhére fizetik ki - olvasható a napilapban.

A csoportos létszámleépítésre május 10-től kerül sor. A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. végelszámolója Somogyi Ferenc, a TM-LINE cég vezetője.

A lap információi szerint a másfél évvel ezelőtt üzembe állított pulyka- és csirkevágásra alkalmas feldolgozó több mint egymilliárd forint adósságot halmozott fel.

A társaságot a baromfitermelők öt beszerzési és értékesítési szövetkezete, valamint a Zala-Cerealia Kft., és az Első Zalai Takarmányipari Kft. alapította. Az alapító termelői körbe eredetileg 90 pulykatermelő és 30 csirketermelő tartozott. A közel 1,5 milliárd forint beruházással létrehozott üzem évente 800 ezer pulyka, és közel 3 millió csirke vágására és feldolgozására volt alkalmas. A beruházáshoz 401 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást, és további 224 millió forint munkahelyteremtő támogatást kapott a cég.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.