BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egyre növekszik a zöld beruházások aránya

Az utóbbi hónapokban számos olyan fejlesztés indult Jász-Nagykun-Szolnok megye településein, amelyek nagy hangsúlyt fektetnek a környezettudatosságra, alternatív energia haszosítására. Mind többen ismerik fel ennek szükségességét, még akkor is, ha átmenetileg nehezíti a vállalkozások helyzetét.

– Aki egy kicsit is felelősen gondolkozik, annak mindenképpen fontos, hogy élhető környezetet teremtsen, illetve őrizzen meg a következő generációk számára – hangsúlyozza dr. Lits József, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Jász-Nagykun-Szolnok megyei szervezetének elnöke. – Amennyiben ezek a fejlesztések megfelelő állami támogatással társulnak, még akkor is törekedni kell a környezettudatosságra, ha az átmeneti csökkenéssel jár az adott cég életében, esetleg nehezíti a napi operatív munkát. Mindez azonban természetesen jelentős mértékben függ a gazdaság teljesítőképességétől, illetve a kormányzati törekvésektől. Nyilvánval, hogy ezek alapvetően meghatározzák a fejlesztési irányokat a megyében is.

Magyarországon a zöld közbeszerzések aránya évről évre nő, jelenleg meghaladja a tíz százalékot. Az uniós elvárás azonban zöld közbeszerzések terén ötven százalék. Az utóbbi időben számos környezettudatos fejlesztés valósult meg a megyében – többek között az Alfa Nova Kft-nél és az Eagle Ottawa-nál, sőt a jászberényi székhelyű Elektro Mechanix Kft. például épp ilyen jellegű beruházásokkal foglalkozik – ám további komoly lépések szükségesek a Jászkunságban is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.