Az ausztriai székhelyű Prinzhorn csoport három magyar tagvállalata van, ezek a Hamburger Hungária, a Duparec és a Dunapack. Ezeken keresztül az anyavállalat az elmúlt 20 évben mintegy 600 millió eurót fektetett be, évi 110 milliárd forintos árbevételével pedig a magyar papír- és csomagolóipar legfontosabb szereplőjévé vált. A csoport adja a hazai papírgyártás 85 százalékát, exportja mintegy 65 milliárd forint. Termékeit papírhulladékból állítja elő, ezzel jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy Magyarországon megvalósuljon az Európai Unió 60 százalékos újrafelhasználási célkitűzése.
A holding magyar tagvállalatai több mint 1100 főt foglalkoztatnak, és további bő 1500 magyar beszállítóval dolgoznak, vagyis közvetve további 3000 munkahelyet támogatnak.
„Jelenleg Magyarország az egyetlen olyan ország, ahol mindhárom ipari tevékenységünkkel jelen vagyunk, és egyben a legfontosabb ország is a portfóliónkban, de a csoport itt hajtotta végre a legnagyobb befektetéseket is. Egyik fő befektetési célunk, hogy fokozzuk magyarországi üzemeink energiahatékonyságát” – mondta az eseményen Cord Prinzhorn.
A csoport Magyarországon évi 650 ezer tonna jó minőségű hullámalappapírt állít elő hulladékpapírból, 85 százalékban európai és közel-keleti exportra. A még hatékonyabb hulladék-felhasználás szempontjából kedvező lenne, ha Magyarországon tovább fejlődne a hulladékbegyűjtő rendszer és csökkennének a magas energiaárak, ez utóbbiakat Bencs Attila, a Hamburger Hungária ügyvezető igazgatója fejtette ki.
A Prinzhorn csoport 4478 főt foglalkoztat 13 országban. Európa egyik piacvezető szereplője az újrahasznosítás, valamint a hullámalappapír és hullámtermék csomagolás területén. Évente 1,7 millió tonna hullámalappapírt állít elő hulladékpapírból, éves forgalma eléri az 1 milliárd eurót, ezzel a harmadik legnagyobb vállalat Európában ebben a szegmensben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.