BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Miskolcon bővít a Vodafone

Közel félmilliárd forintos beruházás keretében tovább bővíti miskolci ügyfélszolgálati központját a Vodafone Magyarország Zrt. A fejlesztés révén a következő másfél évben 240 új munkahely jön létre

Bővíti miskolci ügyfélszolgálati központját a Vodafone, a társaság 450 millió forintot költ a fejlesztésre, amely 240 új munkahelyet hoz létre – mondta el tegnap a létesítmény új irodaszárnyának átadásán Diego Massidda, a vállalat vezérigazgatója. A cégvezető hozzátette, hogy a mostani beruházással egymilliárd forintra nő a vállalat által a borsodi megyeszékhelyen befektetett összeg. A Vodafone 2009 óta működtet ügyfélszolgálati központot Miskolcon, a létesítményben a bővítés végére – várhatóan jövő nyárra – összesen 540-en dolgoznak majd. A létszám mellett a rendelkezésre álló terület is jelentős mértékben megnő, a Macropolis épület-komplexumban az eddigi 2700 helyett 4300 négyzetmétert használ majd a mobilszolgáltató. A most folyamatban lévő beruházás eredményeként a miskolci létesítmény fogja kiszolgálni a mobilcég több mint 2,6 millió magyarországi ügyfelét. „Bár egyelőre csak a hazai felhasználók hívásait kezeljük innen, hosszú távon az is elképzelhető, hogy más országok ügyfeleit is kiszolgáljuk majd ebből a központból” – tette hozzá Diego Massidda.

„Az Egyesült Királyság és Magyarország közötti kereskedelmi kapcsolatok nagyon alulfejlettek, azonban hatalmas potenciál rejlik bennük” – mondta el az új irodaszárny átadásán Jonathan Knott, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete. Hozzátette, hogy a megfelelő ösztönzéssel mindössze öt év alatt meg lehetne duplázni a magyar és a brit vállalatok közötti kereskedelmet, és a nagykövetség ennek érdekében több programot is indított.

Március végéig több tízezerrel bővült a Vodafone Magyarország ügyfélköre annak köszönhetően, hogy a társaság a múlt év végén nyert a Közbeszerzési Ellátási Főigazgatóság (KEF) mobilszolgáltatásra vonatkozó tenderén. A vállalat a következő két évben nyújthat mobilszolgáltatást több mint 640 hazai intézménynek. Többek között a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) Zrt., az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK), illetve az Országos Mentőszolgálat szerepelt az első szerződők között.

A Vodafone évente többtízmilliárd forintot költ fejlesztésre, amelynek nagy részét a hálózat modernizálására fordítják. A mobiltársaság az elmúlt két évben 165 bázisállomással bővítette a határ menti 1000 főnél nagyobb települések lefedettségét, az országban közel 500 ponton a sebességet is duplázta, illetve több mint 200 új bázisállomás felállításával a beltéri lefedettségét is tovább növelte.

A társaságnál komoly lehetőségeket látnak a gépek közötti kommunikációban (M2M – machine to machine), ezen a területen a cég számít világszinten az első számú szolgáltatónak. Itthon két nagy projektben is a Vodafone SIM kártyáit, illetve megoldását használják. Az elektronikus útdíjfizetési rendszerbe regisztrált fedélzeti egységek túlnyomó többségében találhatók meg, illetve az engedéllyel rendelkező, a NAV-al való online kapcsolatra alkalmas pénztárgéptípusok közül szinte valamennyiben.

Kétszázmilliárdnyi befektetés

A Vodafone 1999. november 30-án kezdte meg magyarországi működését. A társaság 15 év alatt közel 300 milliárd forint adót fizetett be különböző jogcímeken az államkasszába és több mint 212 milliárd forintos beruházást hajtott végre itthon. A vállalatnál jelenleg 1300-an dolgoznak. A Vodafone a világ egyik vezető mobilkommunikációs szolgáltatójaként öt kontinens 30 országában van jelen és további 50 partnerhálózattal rendelkezik, több mint 409 millió ügyfélnek szolgáltat szerte a világon.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.