Beruházással vág költségein a Főtáv
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Több mint négymilliárd forintból újult meg a Főtáv Zrt. 134 hőközpontja, csaknem 6000 méternyi távvezetéke és számos, a távhőrendszerben meghatározó szerkezete – közölte a cég. A fejlesztések az Európai Unió százszázalékos támogatásával valósultak meg a 2009–2014 közötti finanszírozású időszakban.
Az egyik fontos projekt során a társaság új fogyasztókat kapcsolt rá rendszerére, például a Heim Pál Gyermekkórházat és a SOTE Nagyvárad téri Elméleti Tömbjét, miután 530 millió forintból felújította azok hőtermelő és -ellátó rendszereit. A távhővezetékek cseréjével jelentősen csökken a hőveszteség, mérséklődik a pótvízveszteség, és nő az üzembiztonság. A távhőtermelő berendezések korszerűsítésével számottevően csökken a földgázfelhasználás és az üzemeltetés költsége is. A Főtáv a két tömbfűtőmű kazánját kondenzációsokra cserélte, míg szekunder oldali szivattyúcserék révén az áramfelhasználás lesz jóval kisebb.


