Eltűnhet a kockázati felár
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEgyszerűbbé és átláthatóbbá válna a villamos energia kötelező átvételének (KÁT) elszámolása az áramtörvény most megjelent módosító javaslata szerint. A teljes KÁT-os energiamennyiséget az áramtőzsdén kellene értékesíteni, így az ezzel kapcsolatos többletköltségeket is egyszerűbben határozhatja majd meg a rendszerirányító, a Mavir. E felárat közvetlenül tovább lehet majd hárítani a fogyasztókra, így a kereskedőknek ekkortól nem kell emiatt kockázati felárat beépíteniük az áraikba. A törvényjavaslat segítené az energiahatékonysági törvény energetikai auditra vonatkozó szabályainak értelmezését is. Kivennék az auditálási kötelezettség alól azokat a vállalatokat, amelyek csupán az állami és önkormányzati tulajdonosi befolyás miatt minősülnek nagyvállalatnak. Megkönnyítené az energetikai audit ellenőrzését a nagyvállalatok kötelező regisztrációjának előírásával. A módosítás felkészülést jelent az áramtőzsdén (HUPX) hamarosan bevezetendő napon belüli kereskedelemre is.


