Masterplast-vezér: Nem nagy dolog valódi exportőrré válni
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság„Megdöbbentő azt hallani, hogy csak 200-300 olyan magyar tulajdonú közepes és nagyvállalat van, amely valós exportot végez” – kezdte előadását Tibor Dávid. „Ez azért bánt engem, mert amúgy nem nagy dologról van szó, mert ha egy cég versenyképes, akkor tudatos munkával nem egy bonyolult dolog az exporttevékenység” – folytatta. Szerinte azért sem szabad bezárkózni az országba, mert a külföldi versenytárs előbb-utóbb Magyarországra jön, és jobb úgy megmérkőzni vele, ha már előzőleg a külpiacon összemérte magát vele a hazai cég. „Amíg egy cég nem lép ki a nemzetközi piacra, addig nem derül ki, hogy versenyképes-e” – tette hozzá.
A Masterplastról elmondta: 2000-ben három évvel az alapítás után már picinek érezték a magyar piacot, elsőként Szlovákiában hoztak létre leánycéget, azóta pedig már mintegy tucatnyi országban. Szerbiában és Romániában pedig gyártóbázisa is van a vállalatnak. Az export a teljes árbevételük 13 százalékát teszi ki.


