Tovább vizsgálják a söripari fúziót
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Még mindig korai csapra verni az első hordó sört az Anheuser Busch InBev és a SABMiller egybekelésének megünneplésére, a fúziók engedélyezését jóváhagyó brit szakhatóság (PTM) ugyanis újabb egy héttel meghosszabbította a világpiac vezető és második számú szereplője kérelmének elbírálását. A felek megerősítették ugyan, hogy a 104 milliárd dolláros ügyletet támogatják, ám több nyitott kérdést még rendezniük kell. A kérvényt felvásárlói oldalról benyújtó AB InBev kétszer már kapott egy-egy hét halasztást, de sokáig már nem húzhatja az időt, ugyanis ha a november 11-i határidőre sem ad kielégítő válaszokat a hatóság kérdéseire, akkor a brit szabályok szerint fél évig újabb kérelmet nem adhat be a fúzió ügyében. Az együttesen évi 64 milliárd dollár forgalmat lebonyolító két vállalat szerdán közös közleményben erősítette meg egyesülési szándékát és azt, hogy jó úton haladnak e felé. Iparági források szerint annak tisztázása vesz időt igénybe, hogy a felek az egyes piacokon mely érdekeltségeiktől váljanak meg, az ugyanis elképzelhetetlen, hogy leválasztások nélkül átmenjen a kérelem, kevés helyet hagyva a többi szereplőnek.
Kérdés még az is, megengedhető-e a SABMiller részvényesei közötti különbségtétel, vagyis hogy a „normál” részvényesek 44 fontot, azaz több mint 50 százalékos felárat kapjanak papírjaikért.


