BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot estek a mobileladások Kínában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Kínában tavaly 491 millió mobilkészüléket adtak el, 12,3 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbihoz képest.

Az ázsiai ország információs- és telekommunikációs-technológiai intézetének jelentése szerint a kínai márkák eladása 12,4 százalékkal 436 millióra zsugorodott.

Tavaly a kínai gyártók összesen 1054 új modellt dobtak piacra az országban, ami 27,1 százalékkal kevesebb 2016-hoz képest.

Forrás: AFP

Kínában tavaly először márciusban jegyeztek fel eladáscsökkenést a maroktelefonok piacán, a legnagyobb visszaesés decemberben volt éves összevetésben, 32,5 százalékos.

Szakértők rámutattak arra, hogy Kínában telített a piac, már minden lakos legalább egy készülékkel rendelkezik. Emiatt csökken a mobiltelefonok iránti kereslet, a gyártók között pedig egyre szorosabb a verseny.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.