BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fűtőelemeket cserélnek a paksi 2. blokkban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megkezdődött a Paksi Atomerőmű 2. blokkjának idei évi karbantartása (főjavítása) február 24-től a vállalat középtávú karbantartási tervének megfelelően – közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal a honlapján hétfőn.

A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően február 24-től megkezdődött a 2. blokk idei karbantartása (főjavítása), amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában – közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

A hivatal a jogszabályi követelmények alapján folyamatosan felügyeli a blokk leállítását, indítását és a fűtőelemcserével, karbantartással kapcsolatos összes tevékenységet.

A főjavítás ideje alatt az OAH által végzett hatósági felügyelet kiterjed a karbantartási és főjavítási tervekre, azok végrehajtására. A folyamat végén, a szabályrendszernek megfelelően, az üzemeltetési feltételek és korlátok szerint indítják majd újra a blokkot, miután az OAH kiadta az ehhez szükséges indítási engedélyt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.