BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Knorr-Bremse: 600 milliós gyárbővítés

Bővíti gyárát és kapacitását a német Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. Kecskeméten. Az önerős beruházás összege megközelítőleg 600 millió forint, és a tervek szerint júniusban kezdődnek meg a munkálatok. A gyártó- és raktárterületet is magába foglaló új csarnokot még idén át is adják.

A vállalat 2014-ben adta át Kecskemét Déli Iparterületén gyártóegységét, mára azonban elérte a maximális kihasználtságot, ezért vált szükségessé a bővítés új gyártósorok telepítéséhez és a raktározási terület fejlesztéséhez, melynek célja támogatni a folyamatos növekedést.

„Az új beruházással az is célunk, hogy a növekvő piaci igényeket még gyorsabban tudjuk kielégíteni. Egy működő gyárat fogunk kibővíteni, ami néhány dolgozótól új kompetenciákat igényel majd, ezért az on-the-job képzések elengedhetetlenek a dolgozók számára” – mondta a Világgazdaságnak Bíró Attila, a kecskeméti gyár vezérigazgatója.

A fejlesztések megvalósításához összesen 8,6 hektáros terület áll a vállalat rendelkezésére. Az új, közel kétezer négyzetméteres egységgel 21 ezer négyzetméterre nő a teljes gyártó- és raktárterület. A folyamatos beruházással a gyár igyekszik megteremteni a komplexebb termékek és technológiák bevezetésének alapjait, és ezáltal tovább erősíti a kecskeméti telephely jövőjét.

„Terveink között szerepel termékportfóliónk további bővítése és gyártásunkban minél több olyan ipar 4.0 megoldás bevezetése, amely lehetővé teszi a hatékonyság növelését a legmagasabb szintű minőség előállítása mellett. Tovább akarjuk növelni vevőink elégedettségét, ami jövőnk záloga” – összegezte a vezérigazgató.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.