BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Állásinterjú: hogyan keltsünk a lehető legjobb benyomást?

Ma már az is félsiker, ha valaki bejut egy állásinterjúra, a szerencsésebb kupacba kerül az önéletrajza, mert érdemesnek tartja a mesterséges intelligencia, vagy a toborzó munkatárs a behívásra. Az állásinterjút nem szabad félvállról venni, mert csak a lehető legjobb benyomást téve és professzionális felkészüléssel lehet felkelteni a figyelmet. Soroljuk, mi kell ahhoz, hogy jó benyomást tegyen.

Az állásinterjú előtti napokban érdemes időt szánni arra, hogy a munkáltatóból alaposan felkészül, megnézni az elmúlt egy évben mit kommunikált a vállalat magáról a közösségi médiában, milyen sajtóközleményeket adott ki. Ezek segítenek abban, hogy pontosan értse a cég céljait, bepillantást nyerjen a vállalati kultúrába. 

Happy,Mid,Aged,Business,Woman,Manager,Handshake,At,Office,Meeting. állásinterjú
Az állásinterjún a jelöltnek is tudni kell érdemi kérdéseket feltenni /Fotó: Shutterstock

A felkészülés időszakában érdemes gyakorolni a választ arra a kérdésre: mesélje el, miért érdekli ez az állás. Nyomtassa ki, olvassa el többször az állás kiírásában szereplő feltételeket, hogy ki tudja emelni a munkáltató által megkívánt képességeit és készségeit. Gondolja át azokat a múltbeli és jelenlegi munkáiból származó példákat, eseteket, amelyek megfelelnek ezeknek a követelményeknek.


Megjelenés az állásinterjún

Sok dilemmát okozhat, hogy mennyire kell kiöltözni. Az általános tanács az, hogy mindenképpen iparágnak és a cég kultúrájának megfelelően válassza meg az öltözékét. Ha nem biztos benne, mi lehet az elvárás, akkor inkább érdemes érdemes kicsit túlöltözni, mint alul. A tiszta, rendezett külső alapvető elvárás. 


Milyen kérdéseket tegyen fel az állásinterjún? 

A munkáltatók kifejezetten szeretik, ha vannak érdemi kérdései, hiszen az interjúk kétirányúak. A munkaadók elvárják, hogy kérdéseket tegyen fel, mert tudni akarják, hogy komolyan gondolja, milyen lenne ott dolgozni. 

Amit érdemes feltenni: 

  • Elmondaná ennek a munkakörnek a napi feladatait?
  • Hogyan jellemezné azt az embert, aki sikeres lenne ebben a munkakörben?
  • Hogyan mérnék a teljesítményemet? Milyen gyakran?
  • Milyen részlegekkel dolgozik együtt rendszeresen ez a csapat?
  • Általában hogyan működnek együtt az osztályok?
  • Hogy néz ki munkafolyamat?
  • Milyen kihívásokkal szembesülhet valaki ebben a szerepkörben?


A felvételi beszélgetés alatt

Ahogy azt már a Világgazdaság korábbi cikkeiben is megírtuk, állásinterjúról késni – kis túlzással – súlyos bűn, egyszerűen tönkreteszi szándéka komolyságát és hitelességét. Legalább negyed órával korábban érkezzen, hogy megnyugodjon, rá tudjon hangolódni a beszélgetésre. Kommunikáljon higgadtan, tartsa a szemkontaktust és mosolyogjon. Mutassa azt, hogy magabiztos és érdeklődő. Figyelmesen hallgassa meg a kérdéseket, ne féljen időt kérni, ha át akarja alaposabban gondolni a választ. Kerülje a túl hosszú vagy homályos válaszokat, beszéljen őszinte érdeklődéssel a munkáról és arról, hogy hogyan járulhatna hozzá a cég sikeréhez.
 

Az állásinterjúnak nem az állásinterjún van vége

A beszélgetés végén köszönje meg az interjú lehetőségét, és foglalja össze, miért gondolja azt, hogy alkalmas a pozícióra. Az interjút követően küldjön egy e-mailt, amelyben megköszöni az interjúztató munkatárs idejét, és megerősíti az érdeklődését a pozíció iránt.
 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.