A lángot kísérő tüntetőkkel és sportolókkal szembeni durva fellépésük világszerte felháborodást keltett. Sebastian Coe, a kétszeres olimpiai bajnok középtávfutó, a 2012-es londoni olimpia szervezőbizottságának elnöke "verőlegényeknek" nevezte a kínai elit egységeket.
A brit sportoló vitte a fáklyát annak londoni állomásán, és elmondása szerint a kínai biztonságiak háromszor is megpróbálták őt eltávolítani az útból.
A láng május elején érkezik a kínai fővárosba, eddigi útját számos tüntetés kísérte, ahol Peking Tibet-politikája ellen tiltakoztak az emberek. A tüntetéseket részben a menetet kísérő kínai biztonságiak verték le, brutális módszerekkel. A 30 fős elitegységet a hírek szerint legutóbb a tibeti tüntetések leverésekor vetették be.
A láng őrzésére külön kiképzésben részesültek, sokan közülük jó lövők, és különböző küzdősportokat is űznek. A világkörüli túrára hosszabb távok lefutásával és nyelvtanulással készítették fel őket. Egyébként az, hogy az olimpiai lángot biztonsági erők is kísérik, nem új jelenség, a 2004-es athéni olimpia előtt is volt már rá példa.
A fáklyás futást a mindenkori rendező város tervezi meg, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak ebbe nincs beleszólása, nekik csak az fontos, hogy a láng Athénból induljon, és időben megérkezzen az aktuális rendező városba. A szervezők mindig kapcsolatba lépnek azoknak a városoknak a hatóságaival, ahol a láng majd áthalad.
Párizsból és Londonból is jelezték, hogy többször nehéz volt elmagyarázni a kínai szervezőknek, hogy nem lehet minden tüntetőt csak úgy elkergetni a láng útjából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.