Átfogó klímavédelmi szerződést biztosan nem ér el a világ a december 7–18-i koppenhágai csúcstalálkozón, de egy keretmegállapodás még lehetséges – jelentette ki Washingtonban José Manuel Barroso európai bizottsági elnök. Hasonló hangnemben nyilatkozott Londonban Ban Ki-moon ENSZ-főtitkár.
Általános vélemények szerint a globális tárgyalások sikere nagymértékben azon múlik, mi történik az amerikai törvényhozásban. A washingtoni szenátus republikánus tagjai bojkottálták a szerintük a gazdasági érdekeket sértő kibocsátáscsökkentési előírások bevezetéséről tartott legutóbbi bizottsági ülést.
Barroso és Ban Ki-moon most azért küzd, hogy a decemberi csúcson legalább egyértelmű politikai vállalásokat tartalmazó nyilatkozatgyűjteményt fogadjanak el a világ országai. Ez is kérdésesnek tűnik azonban, miután a koppenhágai maratoni alkudozás „felvezetéseként” hétfőn kezdett barcelonai egyeztetéseket az afrikai országok egy napon át bojkottálták. Szerintük a fejlett államoknak 2020-ig legalább 40 százalékkal kellene csökkenteniük kibocsátásukat 1990-hez képest. Mint ismert, a legnagyvonalúbb ajánlatot tevő EU 20 százalékot helyezett kilátásba, amelyet 30-ra hajlandó emelni globális megállapodás esetén. Az amerikai szenátusban most forgó tervezet viszont csak 2005-höz képest javasol 20 százalékos lefaragást, ez 1990-hez képest csak 7 százalékos mínuszt jelent. Reuters, Bloomberg, EurActiv
A kedvezményezett szektorok: műanyagipar, textilipar, furnérlemezgyártás, vasöntés, acélgyártás, alumíniumipar, cementipar, üvegipar.
A kedvezményezett szektorok: műanyagipar, textilipar, furnérlemezgyártás, vasöntés, acélgyártás, alumíniumipar, cementipar, üvegipar.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.