BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy kézbe futhatnak össze a személyi ügyek

Tarlós István hozhatja meg a személyi döntéseket minden fővárosi fenntartású intézmény vezetői szintjén, ha a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén elfogadja a főpolgármester indítványát. A vezetők fizetéséről is ő dönthetne.

A BKV és a Fővárosi Közterület-fenntartó mellett olyan kulcsfontosságú cégeknél nevezhetné ki a főpolgármester a vezetőket, mint a Fővárosi Csatornázási Művek, a Fővárosi Vízművek, a Fővárosi Gázművek, a Fővárosi Közterület-felügyelet, a Főtáv, a Fővárosi Ingatlankezelő, a Főkert, a Budapest Gyógyfürdői, a temetkezési részvénytársaság, a Vidám Park, a Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft., a Budapesti Szennyvíztisztítási Kft., a Fővárosi Kéményseprőipari Kft., a Par-king Kft. vagy a Budapesti Turisztikai Szolgáltató Nonprofit Kft. A módosításra jogalapot a helyi önkormányzatokról szóló törvény ad, amely engedi, hogy rendeletileg átruházzanak ilyen döntési jogokat a városvezetőre. Minősített szavazattöbbségre van szükség az elfogadáshoz. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.