BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egyre több a munkanélküli - veszélyben a fiatalok

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A világon a mukanélküliek száma tavaly 4 millióval nőtt és 197 milliót ért el, s a számuk tovább fog nőni - jósolja az ENSZ szakosodott szerve, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO).

Az ILO jelentése szerint a legsúlyosabb a helyzet a fiatalok körében, a 24 éven aluliak csaknem 13 százalékának nincs munkája.

A globális munkanélküliség idén várhatólag 5,1 millió fővel nővekszik, és további 3 millióval 2014-ben. A trend a gazdasági növekedés csökkenését jelzi, s különösen áll ez a fejlett országokra. A Global Employment Trends 2013 elnevezésű jelentés szerint a világ munkaerő-állománya 6 százalékának nem volt munkája 2012-ben. A jelentés kiemeli, hogy Európában a munkanélküliek egyharmadának már több mint egy éve nem volt állása. Sokan fel is adják - a jelentés úgy becsüli, hogy 39 millió ember ki is vonult a munkaerőpiacról. A jelentés sürgeti, hogy költsenek többet a szakképzésre, hogy a fiatalok hozzáférhessenek a rendelkezésre álló munkahelyekhez. A jelentés arra is rámutat, hogy azokban az országokban, ahol megőrizték az iparitanuló-képzést - így Németországban, Ausztriában és Svájcban -, ott a legalacsonyabb a munkanélküliség a fiatalok körében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.