„A 16 kiemelt sportág közé bekerült evezést 2020-ig 9,6 milliárd forinttal támogatja az állam” – nyilatkozta lapunknak a Magyar Evezős Szövetség (MESZ) elnöke. Regényi Tamás elmondta, hogy az államtól hét sportágfejlesztési programra, s azon belül közel 100 részfeladatra kaptak támogatást, így létszámbővítésre, az utánpótlás bázis szélesítésre, a sportegyesületek támogatására, az olimpiai felkészülésre, a sportszakemberekre és létesítményfejlesztésre. Korábban a MESZ mintegy évi 60-80 millió forintból gazdálkodhatott, az első évben már ennek a háromszorosát kapja az evezés, amely a 3. legnépesebb olimpiai sportág. Az utóbbi 20 évben se eszközfejlesztésre, se létesítményfejlesztésre nem került sor, a szövetségnek állandó likviditási problémái voltak.
Az első évben 53 milliót fordíthatnak létesítményfejlesztésre, amit főként a MESZ központi bázisára szánnak a Ráckevei-Soroksári Duna-parton. A későbbiekben az egyesületi létesítmények, főként az öltözők, zuhanyzók állagán javítanának. „Reményeink szerint 2020-ig megvalósulhat a főváros területén belül egy új evezős versenypálya, amely lehetőséget ad nagy világesemények, Európa és világbajnokságok megrendezésére” – mondta Regényi. Összesen 10-15 féle sport számára lenne alkalmas, a főváros pihenési és tömegsportolási centruma is lehetne. Kiemelkedő bázisként fejlesztenék tovább a Szeged melletti és a dunavarsányi olimpiai központokat, ezek mellett a Római Parton, a Népszigeti Öbölben, Tatai tónál, Balatonföldváron, Balatonfüreden, Baján, Győrött lévő kisebb bázisokat is.
A Budapesti Olimpiai Központban a Jégszínházban a téli munka egyik alapja a tanmedence bázis, a fejlesztések után a Körcsarnok lehet helyszíne evezős-ergométer bajnokságoknak. Jelenleg mintegy 3 tucat aktív evezős egyesület van az országban, ezenkívül számos szabadidős és túraevezős klub, sportegyesület és csónakház van. A MESZ kiemelt célja a vízitelepek, a túrabázisok és az evezős központok számának növelése, létszámuk bővítése főként a Duna, a Tisza, a Balaton, a Velencei-tó, a Tisza-tó és a Fertő-tó mentén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.