Már 16-an haltak meg a MERS-vírustól
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTizenhatra nőtt a MERS-koronavírus okozta halálesetek száma Dél-Koreában, a fertőzötteké pedig százötvenre - közölte az ország egészségügyi minisztériuma.
A fertőzöttek közül 17-nek válságos az állapota, 14 beteg viszont teljesen meggyógyult. A betegek nagyjából fele a kórházban kapta meg a fertőzést, 17 százalékuk pedig egészségügyi dolgozó.
A MERS-koronavírus tüdőgyulladással, lázzal, köhögéssel, légzési nehézségekkel járó fertőzést okoz, amely az atípusos tüdőgyulladáshoz (SARS) hasonlít, ám annál kevésbé agresszívan terjed. A kór ellen egyelőre nincs védőoltás vagy bevált gyógymód.


