Tarlós figyelmeztetett a szmogriadóra
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságElrendelte a szmogriadó riasztási fokozatának bevezetését Budapesten Tarlós István főpolgármester szombat hajnalban.
A Főpolgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint vasárnap reggel 6 órától tiltják a legszennyezőbb, fekete környezetvédelmi matricás autók közlekedését.
A főpolgármester a közösségi közlekedés előnyben részesítésére, a szilárdtüzelésű kandallók, cserépkályhák használatának mellőzésére kéri az embereket a fővárosi szmoghelyzet romlásának elkerülése érdekében. A szolgáltató, illetve termelő tevékenységet ellátó létesítmények üzemeltetőit pedig porkibocsátásuk csökkentésére szólította fel határozatában.


