BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szijjártó megvédené az angliai magyar migránsokat

Az Európai Unió és az onnan kilépni készülő Nagy-Britannia közötti szoros kapcsolatrendszer fenntartása mellett foglalt állást Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki az ulánbátori Ázsia-Európa csúcstalálkozón (ASEM) négyszemközti megbeszélést folytatott az ugyanezt az álláspontot osztó Charlie Flanagan ír külügyminiszterrel.

A találkozón mindkét miniszter sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy Nagy-Britannia kilép az unióból, s egyetértettek abban, hogy az EU tárgyalási stratégiájáról az Európai Tanácsnak, vagyis a tagállamoknak kell dönteniük, és a kilépési tárgyalásokat semmiképpen sem szabad bürokratikus kérdésként kezelni.

A tanácskozáson Szijjártó Péter elmondta, hogy a magyar kormány mindent meg fog tenni a Nagy-Britanniában dolgozó magyar állampolgárok jogainak megvédése érdekében. "Ebben a kérdésben biztosan számíthatunk Írország egyetértésére, hiszen több mint félmillió ír állampolgár dolgozik Nagy-Britanniában" - jegyezte meg.

A miniszterek a kilépés után is a lehető legszorosabb gazdasági együttműködést és szabadkereskedelmet szorgalmazták az EU és Nagy-Britannia között - olvasható a közleményben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.