BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Victor Ponta otthagyja a politikát

Visszavonul a volt miniszterelnök, miután pártja nem érte el a parlamenti küszöböt a romániai választásokon.

A szavazatok 95 százalék feletti feldolgozottsága után egyértelműnek látszik, hogy a Pro Romania párt nem éri el a parlamenti küszöböt. Levonva a következményeket, hétfő hajnalban Victor Ponta pártelnök a közösségi médiában adta hírül, hogy visszavonul a politikai életből – írta meg a Transindex.

https://www.facebook.com/victor.ponta/posts/3718319441541249

Itt az ideje, hogy a családommal, a barátaimmal töltsek több időt és új kihívások elé nézzek

– fogalmazott Ponta.

Fotó: Akos Stiller/Bloomberg/Getty Images

A politikus 2012 és 2015 között volt Románia miniszterelnöke, mielőtt korrupciós és plágiumvádak hatására távoznia kellett a hivatalából.

Romániai választások: ötpárti parlament állhat fel

A szociáldemokrata párt nyert, az RMDSZ jól teljesített.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.