Az Orosz Föderáció moszkvai régiójában megtalálták Vlagyimir Legojda újságíró apjának, Kirill pátriárka sajtószolgálata megbízott vezetőjének holttestét. Erről a Mash című orosz internetes lap számolt be a Telegramon.

View,Of,The,City,Of,Vidnoye,,Moscow,Region,Russia,From
A 90 éves Roman Legojda holttestét egy szakadékban találták meg az út mellett, Vidnoje városkában.
Fotó: Olga Korica

 

Az áldozat fia ukrán szankció alatt áll

A meggyilkolt Roman Legojda fia Kirill pátriárka sajtótitkára, és ukrán szankció alatt áll a „terror- és népirtó politika támogatása miatt” – írja az esetről tudósító Fókusz című orosz lap. A hírek arról szólnak, hogy a 90 éves Roman Legojda holttestét egy szakadékban találták meg az út mellett, Vidnoje városkában. Erőszakos halált halhatott, ugyanis a Mash szerint előzőleg, egy délutáni séta során támadták meg őt és az unokáját. Roman Legojda 18 szúrást kapott.

Az Oroszországi Nyomozóbizottság Moszkvai Régió Fő Nyomozó Igazgatósága arról számolt be, hogy büntetőeljárás indult egy 90 éves helyi lakos holttestének megtalálását követően, aki több szúrt sérülést szenvedett az autópálya szélén Leninszkijben. A nyomozóbizottság vezetője, Alekszandr Basztrikin utasította a főigazgatóság vezetőjét, hogy készítsen jelentést a nyomozásról és az eset körülményeiről.

Irina Volk, a Belügyminisztérium képviselője a RIA Novosztyinak azt mondta, hogy a minisztérium „mindent megtesz a bűncselekmény felderítése és az elkövetők bíróság elé állítása érdekében”.

Fotó: x.com

Politikai előzmények

A Fókusz felhívja a figyelmet, hogy 2025-ben az Orosz Ortodox Egyház Szent Szinódusa Roman Legojda fiát nevezte ki az egyház társadalommal és médiával való kapcsolataival foglalkozó zsinati osztály elnökévé. Vlagyimir Legojda az idén felkerült az ukrán szankciós listára, mint olyan személy, aki „a spiritualitás leple alatt támogatja a terror- és népirtó politikát”. Április 10-én Kirill pátriárka megpróbálta igazolni az orosz fegyveres erők ukrajnai invázióját. Azzal vádolta a Nyugatot, hogy saját értékeit akarja ráerőltetni Oroszországra, és felszólalt a „nemek közötti különbségtétel elvesztése” és a „rontás” ellen.

A Fókusz által kiemelt háttér ellenére nyitott, hogy az elkövetőnek politikai indítéka volt-e. 

Ha ugyanis igen, akkor kérdés, hogy a sajtótitkár helyett miért annak a 90 éves apját támadta meg. A hírből nem derült ki, hogy az áldozat unokáját is érte-e támadás, és az sem, hogy az unoka a sajtótitkár gyermeke volt-e, vagy valamely testvéréé.