A magyar kivándorló fiatalok aránya 15 és 29 év között 1,35 százalék, míg Horvátországban 1,88, Olaszországban 4,88, Dániában pedig 2,61 százalék – jelentette ki Soltész Miklós, a Miniszterelnökség államtitkára.
Az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár Gréczy Zsolt (DK) parlamenti képviselő felszólalására reagált: az ellenzéki politikus szerint 700 ezer magyar vándorolt ki 2010 óta, ez szerinte több mint háromszor annyi, mint ahányan 1956-ban vándoroltak ki. Azt is felvetette, hogy mindennek súlyos következménye, hogy sok magyar nem itt fizet adót, nyugdíjjárulékot, és minden hatodik magyar gyermek külföldön születik.
Soltész Miklós válaszában ismertette az idézett arányokat, amelyek tehát más megvilágításba helyezik a magyarországi kivándorlást. Az államtitkár arról is beszélt, hogy a magyar kormány
és Magyarországon harmincféle családtámogatási támogatás létezik.
Hogy csalogathatjuk vissza a külföldre költözött fiatalokat?
A fiatalok egy nemzet legnagyobb értékei: ahogy a társadalmak öregednek, egyre nagyobb szükség van arra, hogy részt vegyenek a gazdaságban, az adórendszerben és a családalapításban. A nemzetközi munkaerőpiacon azonban a tehetségek megtartása nehéz feladat a kormányok számára, nem is beszélve a vállalkozásokról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.