Ősszel hozzánk is megérkezik az új Nokia mobil
Várhatóan október végén vagy november elején lesz elérhető nálunk a Nokia 5.1 plus – jelentette be a márka jogaival rendelkező HMD Global. A társaság ezt azzal kapcsolatban közölte, hogy úgy döntöttek, az új készülék forgalmazását kiterjesztik. A Nokia 5.1 plus MediaTek Helio P60 nyolcmagos processzorral érkezik, ezt az egységet eddig főleg magasabb kategóriájú készülékekben láthattuk. Az okostelefon teljesítményét úgy hangolták, hogy játékhoz, videónézéshez és multitaskinghoz egyaránt elengedő erőforrás álljon rendelkezésre. A továbbfejlesztett képalkotási eljárásnak köszönhetően stúdióhatású képek készíthetők, ezt a mélységérzékelő és az elmosás mértékének választhatósága is támogatja. Az eszköz két 13 és 5 megapixeles hátlapi szenzort kapott, és elektronikus videóstabilizációval biztosítja, hogy a felvételek stabilak, élesek legyenek. A széltől szélig tartó 5,8 hüvelykes HD+ kijelző maximális teret enged a tartalomfogyasztásnak.
A készülék csatlakozik a Nokia okostelefonok Android One családjához, ezzel három év biztonsági frissítés és két év garantált operációsrendszer-frissítés jár. A Nokia 5.1 plus Android Oreo szoftverrel érkezik, ám a készüléket már felkészítették a Google legújabb mobil-operációsrendszere, az Android Pie érkezésére. Az új verzióval jelenik meg az App Actions, mely a felhasználó szokásai alapján segíti a hétköznapi életet, például felajánlja a taxihívást, lejátssza a kedvenc zenei listát – gyakorlatilag előre tudja, mire lesz szüksége a készülék tulajdonosának. Mivel az App Actions a teljes androidos ökoszisztéma részét képezi, így számos területen nyújthat segítséget.
A Nokia 5.1 plus fényes fekete, fényes fehér és fényes éjkék színekben lesz kapható, itthon várhatóan 80 ezer forint körül lesz az ára.


