A Huawei megkerülhetetlen tényező marad mind az 5G-mobilhálózat fejlesztésében, mind az internethez kapcsolódó kényelmi eszközök terén – ígérte Kuo Ping elnök, aki az üzleti évet lezáró sajtótájékoztatóján megpróbálta bagatellizálni az Egyesült Államok által felvetett, a Huawei hálózati eszközeinek használatával fellépő biztonsági kockázatok miatti negatív piaci hatásokat. Az amerikai bojkottfelhívás érzékelhető volt az 5G-berendezések terén globális piacvezetői szerepet játszó Huawei forgalmában, hiszen ez a szegmens tavaly 1,3 százalékkal kevesebbet, 43,8 milliárd dollárt hozott a konyhára. Kuo utalt rá, hogy ez átmeneti állapot csupán, mert a világnak szüksége van az általuk kifejlesztett csúcstechnológiára. A tavaly eladott 206 millió okostelefonnal a világ harmadik legnagyobb mobilgyártójának számító Huawei 45 százalékkal, 52 milliárd dollárra növelte eladásainak értékét.
Vállalati szinten az idei évre 125 milliárd dollár bevételt céloztak meg, miután tavaly a tervet 20 százalékos éves bővüléssel teljesítették. Nyereségtermelésben viszont 25 százalékos pluszteljesítményt és 7,5 milliárd dolláros eredményt mutattak fel, ez hatékonyság szempontjából nem túl erős arány. Igaz, ez nem a legfontosabb szempont a hivatalosan a dolgozóinak tulajdonában lévő, gyanítottan viszont erős kormányzati befolyás alatt álló óriásvállalatnál, amely a profit egy nem számszerűsített részét osztalékként szétteríti a részvényesei között. Eddig senki sem panaszkodott – jegyzi meg ezzel kapcsolatban a Reuters, rámutatva arra, hogy a Huaweinek egyelőre nem fűződik érdeke ahhoz, hogy transzparens vállalatként a részvényeit bevezesse valamelyik tőzsdére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.