Ugyanakkor több mint háromhavi mélypontra esett az euró árfolyama a dollárhoz képest New Yorkban, miután napközben emelkedett az euró azokra az újból felerősödött vélekedésekre, hogy Nagy-Britannia euróra váltja fel a fontot. Blair azonban nem pontosította a népszavazás időpontját, és időközben emelkedéssel indított a Wall Street is, ahol a kereskedés első órájában tovább erősödött a DJIA és a Nasdaq, aminek hatására a kereskedők az euró eladásába kezdtek. Az euró azután a 0,8737 dolláros mélypontról a hét végére 0,8796-ig tudta felküzdeni magát.
A forint a hazai bankközi devizapiacon hétfőn igen erősen kezdett, de a hét második felére ebből 50 bázispontot el is vesztett. Az előző péntekhez képest azonban nemzeti devizánk még így is majdnem ugyanekkora nyereséget könyvelhetett el. A forint kedvezőtlen heti szereplését egyébként kereskedők a cégek előre hozott devizabeszerzéseinek, illetve külföldi spekulációs eladásoknak tudják be.
Az állampapírpiacon a múlt héten -- bár igen lassuló ütemben, de -- folytatódott a hozamok csökkenése. Ehhez hozzájárult az is, hogy az Államadósság Kezelő Központ által nyilvánosságra hozott kibocsátási terv semmilyen meglepetést nem okozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.