Az OTP Bank Rt. 2003. március 28-ától 10 forinttal (200-ra) emelte a folyószámla-vezetés díját, s 15 forintról 25-re növelte a rendszeres átutalások költségét bankon belüli számla esetén. Az előbbi - Hegedűs Éva, a bank ügyvezető igazgatója MTI-nek adott tájékoztatása szerint - a tavalyi inflációnak, az utóbbi a piaci átlagnak megfelelő mértékű változtatás. A legnagyobb lakossági banknál ugyanakkor változatlanok maradtak a bankkártyahasználat tranzakciós díjai, illetve a csoportos beszedési megbízás után fizetendő összegek (mint például a közüzemi számlák kiegyenlítésének 50 forintos tétele), és továbbra is ingyenes a kapcsolódó limitfigyelés.
A díjak felülvizsgálatát, egyes esetekben azok emelését a csökkenő kamatmarzs indokolta, miként ezeket a bankpiac más szereplői is megtették a közelmúltban - közölte Hegedűs Éva. Az OTP számított kamatmarzsa 2002-ben 4,54 százalék volt, amely 38 bázisponttal alacsonyabb, mint a megelőző évben. A bank stratégiája szerint a kamatbevételekkel szemben egyre növekvő arányban számítanak a szolgáltatási díjakból származó forrásokra. A nettó kamatbevétel az OTP esetében 4,4, a nem kamatjellegű 51 százalékkal emelkedett tavaly.
A termékfejlesztés jegyében a társaság két új konstrukcióval lép piacra; egy jelzálogalapú fogyasztási hitelkerettel és a devizamegtakarítási számlával.
A C-Plusz nevet viselő, jelzálogalapú, rulírozó jellegű fogyasztási hitelkeret minimum 350 ezer, maximum 4 millió forint összegben, nagyobb értékű árucikkek vásárlásához vehető igénybe. Futamideje öt év, amely további öt évre meghosszabbítható. Igénybevételéhez legalább 3 millió forint hitelbiztosítási értékű per- és tehermentes ingatlan, továbbá az OTP-nél vezetett lakossági folyószámla és legalább háromhavi, a mindenkori minimálbér összegét elérő jövedelemigazolás szükséges. Kamata 15, kezelési költsége 2 százalék, hiteldíja tartalmazza az OTP Garancia Biztosító automatikus életbiztosítását is. Az engedélyezett hitelkeretből felhasznált kölcsönt havonta kell törleszteni. A törlesztőrészlet az előző hónap végi záróegyenleg 2 százaléka, minimum 7 ezer forint.
A devizamegtakarítási számla euróban és dollárban nyitható; sávos, napi kamatozású, határozatlan futamidejű konstrukció. Piaci elemzések alapján Hegedűs Éva arra számít, hogy elsősorban a Magyarországon rendszeres devizajövedelemmel bírók számára lesz vonzó ez a konstrukció.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.