BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Forgalomnövekedés a BÉT-en

A februári jelentős visszaesés után márciusban ismét emelkedett a Budapesti Értéktőzsde azonnali piacának forgalma, ez azonban alatta marad a tavalyi adatoknak. A brókerlistát a részvények tekintetében változatlanul az Erste Bank Befektetési Rt. és a K&H vezeti, a harmadik helyért folytatott harcban viszont a Concorde ismét megelőzte a CA IB-ot.

A februári igen gyenge adatokhoz képest javulásról ad tanúbizonyságot a Budapesti Értéktőzsde Részvénytársaság tegnap közzétett 2003. március havi jelentése. Az azonnali piacon márciusban regisztrált duplikált volumen közel negyvenmilliárddal haladja meg a megelőző havi értéket, enyhén elmarad azonban a tavalyi év harmadik hónapjának adatától.

Jelentős emelkedés a részvény és az egyéb hitelpapírok (a vállalati kötvények és jelzáloglevelek) tekintetében volt megfigyelhető februárhoz képest. Lényegesen gyengébben produkáltak viszont az állampapírok, illetve a befektetési és a kárpótlási jegyet öszszesítő egyéb részvénykategória.

A brókercégek forgalmi részesedése alapján kialakított toplistát a részvénypiacon változatlanul az Erste vezeti a K&H Bank előtt. A harmadik helyre viszont ismét feljött a Concorde Értékpapír Rt., megelőzve a CA IB Értékpapírt. Az állampapírpiacon a sort a K&H Equities vezeti a Concorde és az Equilor előtt. Az egyéb hitelpapírok dobogósai sorrendben az Erste, a Concorde és a K&H Equities.

A BÉT derivatív forgalma márciusban a deviza esetében 52 196, az egyedi részvényekre vonatkozóan 170 ezer, a BUX tekintetében 15 338 kontraktus volt. A tavalyi adatokkal összevetve jól látszik, hogy a határidős devizapiacon jelentős emelkedés volt megfigyelhető (tavaly márciusban 21 172 kontraktus cserélt gazdát ezen termékek esetében). Ebben persze nincs semmi meglepő, ha az elmúlt időszak devizapiaci eseményeire gondolunk. A növekedés mértéke lényegesen kisebb, mintegy 9000 a határidős részvénykontraktusok esetében, amelyek tavaly márciusi összforgalma 70 188 kontraktus volt. A BUX határidős adatai tekintetében a megelőző évi 44 534 kontraktushoz képest arányában kicsit nagyobbként értékelhető az emelkedés.

A sorrendek tekintetében a devizakontraktusok forgalmi győztese a Raiffeisen Értékpapír, az OTP Bank és a Postabank előtt. Az egyedi részvények határidős piacán az Erste bonyolította a legnagyobb forgalmat a Buda-Casht és a Magyar Takarékszövetkezeti Bankot megelőzve. Az indexpiac nyertese a Buda-Cash volt, második a Concorde, harmadik a Cashline.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.