BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Eredménytelen a gyermekbiztosítási pályázat

A gyermekek ingyenes baleset-biztosítására kiírt pályázatot eredménytelennek nyilvánította a Pénzügyminisztérium (PM) - tájékoztatta az intézmény pénteken közleményben az MTI-t. A döntést azzal indokolták, hogy az egyik pályázat nem teljesített minden alkalmassági kritériumot, a másik aránytalanul magas árajánlatot tartalmazott. A tájékoztatás szerint a PM ezen a héten új tendert ír ki, amelyben a megelőzőnél nagyobb teret engednek majd a piaci versenynek. A tárca szerint a második pályázat gyorsított eljárással két hét alatt lebonyolítható. A 3-18 éves korosztály ingyenes baleset-biztosítását júliusban jelentették be, eredetileg a tanév kezdetétől, szeptember 1-jétől kívánták a szerződéseket megkötni. (VG)



A Richter szerződött az OEP-pel

A Richter Gedeon Rt. 2003. augusztus 28-án aláírta az egészségbiztosítási alap javára történő közvetlen gyógyszer-támogatási hozzájárulás befizetésére vonatkozó szerződést az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral (OEP) - jelentette be a társaság. A megállapodás 2003. szeptember 1-jétől december 31-éig szól. Az OEP bejelentése szerint 101 gyártóval kötötte meg az úgynevezett visszafizetési szerződést a hétfőtől életbe lépő átmeneti ártámogatási rendszer keretében. E kör a gyógyszeripar 97,5 százalékát képviseli. A gyógyszerár-támogatási keret nyári emelésével párhuzamosan két választási lehetőség állt a gyártók előtt: vagy 80 százalékra korlátozzák számukra a havi kifizetéseket, s a fennmaradó részhez csak akkor jutnak hozzá, ha nem lépik túl a keretet, vagy aláírják a visszafizetési szerződést, amelyben vállalják, hogy abban az esetben, ha a kassza "túlcsordul", pótolják azt. (VG)



Globus: lezárult a lengyel akvizíció

A Globus Konzervipari Rt. szerződést kötött az osztrák Raiffeisen Bank tulajdonában lévő négy, mélyhűtött terméket előállító lengyelországi gyár, az Elsner Polen 100 százalékos tulajdonjogának megszerzéséről - közölte pénteken közleményben a társaság. Az ügyletre a tavaly október 18-i rendkívüli közgyűlés adott felhatalmazást az igazgatóságnak. E határozat szerint a DEG (Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft) GmbH a későbbiekben 30-40 százalékos részesedést szerezhet az Elsner Polenben, az ehhez kapcsolódó megvalósítás folyamatban van - áll a közleményben. Az Elsner Poland, a lengyel piac második legnagyobb szereplője 30-35 ezer tonna kapacitással rendelkezik. Tavasszal, amikor az akvizíciót bejelentették, az hangzott el, hogy a társaságot a Globus 3,15 millió euróra értékelte. Miután azonban a Raiffeisen Bank a követelések kivásárlásával 1,9 millóért tehermentesítette azt, a Globus 5 millió körüli összeget fizetett érte. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.