BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Terven felül teljesített az ÁÉB

Az Általános Értékforgalmi Bank Rt. (ÁÉB) 8,67 milliárd forint, a bázist 16,5 százalékkal meghaladó adó előtti eredménnyel zárta az első fél évet. Csoportszinten az adózás előtti 9,2 milliárdos profit 26,1 százalékkal több, mint 2002 első hat hónapjában. A nyereségnövekedés alapvetően a pénzügyi műveletek látványos profitnövekedésével volt összefüggésben.

Az ÁÉB mérlegfőösszege szerény mértékben, 2,9 százalékkal bővült a fél év során - derült ki a pénzintézet kedden közzétett gyorsjelentéséből. Az ügyfelekkel szembeni kötelezettségek 34,9 százalékkal nőttek a bázishoz képest. A hitelportfólión belül változatlanul a vállalati ügyfeleknek nyújtott hitelek a meghatározók, bár a lakossági hitelek nagyobb mértékű növekedéséből adódóan (2,4-szeresére bővültek) ennek részaránya majd kétszeresére nőtt a bázishoz viszonyítva. Az ügyfelekkel szembeni kötelezettségek mintegy 4,6-es növekménye a lakossági források 13 százalékos bővüléséből ered.

A bank 6 milliárdos nettó kamatbevétele mintegy egymilliárd forintos csökkenést mutat az előző évhez viszonyítva, míg a nettó jutalék- és díjbevétel 637 millióról 688 millióra nőtt. Dinamikájában a lényegi elmozdulást a befektetési szolgáltatási tevékenység mutatja, az ennek révén befolyt 62 milliós összeg mintegy hét és félszerese a bázisnak.

A pénzügyi műveletek nettó eredményét illetően a tavalyi 294 milliós negatívumot 5,5 milliárdos plusz váltotta fel. A gyorsjelentés ezt azzal magyarázza, hogy a bank felismerte és hatékonyan kihasználta a külföldi értékpapírokkal való kereskedelem, valamint a devizapiaci mozgásokban rejlő lehetőségeket. A nettó pénzintézeti jövedelem 5,4 milliárdról 10,2 milliárdra nőtt, amelyből még a mintegy másfél milliárdos céltartalékképzés után is maradt 8,67 milliárd adó előtti eredmény, amely meghaladja a társaság tervadatait - emeli ki a beszámoló. Az ÁÉB vállalatcsoport mérlegfőösszege 273,4 milliárd volt, 5,1 százalékkal magasabb, mint tavaly ilyenkor.

Említésre érdemes a befektetési szolgáltatási tevékenységből befolyó 635 millió forintos konszolidált bevétel is, amely a 8 milliós bázisnak közel nyolcvanszorosa.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.