BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Devizapiac

A dollár erősödött az euróhoz képest, ugyanakkor a többi devizához hasonlóan a mélyponthoz közel ingadozik az erős jennel szemben. Pedig szilárdan tartja magát a nézet, miszerint a japán jegybank folytatja jengyengítő intervencióját, amelyet az amerikai politikusok hét eleji szigetországi látogatása miatt függesztett fel. Egy dollárért kedden 115,84 jent adtak a piacon, vagyis az amerikai pénz három hónapos mélyponton volt a japán valutához képest. Szerdára ezzel szemben már 116,05 jent ért egy zöldhasú. A font szintén éves mélypontjára süllyedt a japán valutával szemben, tegnap csupán 181,51 jent adtak érte.

Az euró 1,081 dollárt ért szerdán New Yorkban. Az amerikai valuta arra sem reagált erősödéssel, hogy ismét kedvező amerikai makroadatok láttak napvilágot. Hatástalan maradt a Challenger, Gray and Christmas fejvadász cég azon felmérése is, amely az amerikai elbocsátások lassulását mutatta ki. Az Institute for Supply Management ipari aktivitás indexének újabb erősödése sem drágította a zöldhasút, így a dollár 0,009 százalékkal gyengült, miután a rövid távra spekuláló befektetők realizálták dolláron elért nyereségüket.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.