Röviden
Ezúttal Pongrácz adott el OTP-t
Úgy tűnik, az OTP Bank részvényeinek erőteljes erősödését többen is eladásra használják fel. A pénzintézet tegnapi bejelentése szerint ezúttal Pongrácz Antal vezérigazgató-helyettes, az OTP Bank Rt. igazgatóságának tagja döntött így: augusztus 27-én 2530 forintos árfolyamon 3000, valamint augusztus 29-én 2680 forintos áron 10 000 OTP-törzsrészvényt értékesített az OTP Bank közreműködésével. (VG)
Változás a BIF tulajdonosi struktúrájában
Némi mozgás történt a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Rt. (BIF) tulajdonosi struktúrájában. A társaság ugyanis tegnapi közleményében arról tájékoztatta a befektetőket, hogy a Termindex Rt. a tulajdonában lévő BIF-részvényekből 200 ezer darabot tőzsdén kívüli kereskedés során értékesített az Árkopás Kft.-nek. (VG)
Átváltható kötvényt kínál a Hilton
A brit Hilton Group kedden bejelentette, hogy adósságszerkezetének átalakítására 300 millió font értékben átváltható kötvényt bocsát ki, amely összességében 118 millió részvényre cserélhető be. A hétéves futamidejű papírok kuponja 2,875 és 3,375 százalék között lehet, az átváltási ár 30-35 százalékos prémiumot tartalmaz majd - értesült a Reuters. Az Egyesült Államokon kívül 400 szállodát és a Ladbrokes fogadóiroda-láncot működtető csoport ezzel csatlakozott azon európai vállalatok egyre gyarapodó táborához, amelyek kihasználják az átváltható kötvények adta, manapság igen kedvező refinanszírozási lehetőséget. Nemrégiben hasonló lépést jelentett be például a német sportruházatgyártó Adidas-Salomon, az STMicroelectronics és a brit MyTravel Group utazásszervező is. (VG)
Sikeresek a német gépjárműbankok
A különböző gépjárműgyártó cégekhez kötődő hitelintézetek az utóbbi időben igen szép sikereket érnek el Németországban: a 345 milliárd eurós német fogyasztási hitel egyharmadát uralják, miközben a betétpiacból egyelőre csak egyszázalékos szeletet hasítanak ki. Az autófinanszírozás mellett számlavezetést, megtakarítási és befektetési szolgáltatásokat is kínáló bankok konstrukciói sok esetben előnyösebbek, mint a független hitelintézeteké. A Volkswagen még 1990-ben alapította az első gyártói bankot, s példáját 1999-ben a BMW, majd 2002 júliusában a DaimlerChrysler is követte. A három cég ma betétgyűjtéssel igyekszik kihelyezéseit legalább részben finanszírozni. Ezzel nemcsak a gépjárművásárlók válláról vesznek le akár fél százalékpontos terhet, hanem betéteseiknek is hasonló mértékű kamatfelárat kínálnak. (VG)


