Az OTP az év magyar bankja
A Financial Times-csoporthoz tartozó The Banker havilap szerint az év magyar bankja 2003-ban az OTP lett, míg a régiós elsőséget ismét a BA-CA szerezte meg. Nyugat-Európában a Deutsche Bank került az élre, míg világviszonylatban a HSBC nyert. Ausztriában a Raiffeisen, Bulgáriában a HVB, Horvátországban az UniCredito, Csehországban az Erste Bank, Lengyelországban a Citibank, Romániában a Société Générale, Szlovákiában a Raiffeisen, Szlovéniában pedig a KBC helyi érdekeltsége került a dobogó tetjére. (VG)
Lengyel ingatlanalap jöhet Magyarországra
A Polonia Property Fund, az ír AIB bankcsoport zárt befektetési alapja a következő három évben mintegy 500 millió eurót fektet ingatlanokba a régióban. A pénz 80 százalékát Lengyelországban költenék el, 18-20 százalékon pedig Cseh- és Magyarország osztozna. Az alap máris 100 millió eurós tőkét vont be, 300 milliós hitelt vett fel, s a végső tőkeszerkezet is hasonló lesz. A legnagyobb befektetők közt lehet az EBRD és az osztrák ImmoEast. (VG)
Szárnyalnak a régió részvényeibe fektető alapok
Augusztus utolsó hetében több mint három és fél éves csúcsot döntött a kelet-közép-európai részvényalapokba áramló tőke. Az EmergingPortfolio.com Fund Research jelentése szerint 227 millió dollár érkezett egyetlen hét alatt a régióba, ami főként Cseh- és Lengyelország közelgő uniós csatlakozásának és az orosz gazdaság 5,9 százalékos növekedésének köszönhető. Az idén már közel 700 millió dollárral gyarapodtak a részvényalapok térségünkben. (VG)
Starthitel a DSK-tól
Induló vállalkozásoknak kínál húszéves hitelt a legnagyobb bolgár bank, a DSK. Az 9,5 százalékkal emelkedő, 15,5 millió dolláros féléves profitról tudósító pénzintézet, amelynek vételi jogát májusban az OTP Bank kapta meg, az új hitelt levában, euróban és dollárban is folyósítja 292 fiókjában. (VG)
Grasso visszakozik
A New York-i tőzsde elnöke, akinek 140 millió dolláros kompenzációs csomagja óriási vihart keltett (VG, 2003. szeptember 8.), bejelentette, hogy lemond 48 millió dollárnyi juttatásról. Az 1995 óta a tőzsde élén álló Richard Grasso fizetése 1999-ben és 2000-ben is közel megduplázódott, ám egy augusztusi döntés szerint a következő négy esztendőben olyan fizetést kap, amely a börze legutóbbi három évének összesített nyereségét is felülmúlja. Ezen nemcsak a tőzsdetagok háborodtak fel, de a tőzsdefelügyelet is vizsgálatot indított. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.