BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Bejegyezték a Globus lengyel cégét

A helyi cégbíróság szeptember 22-i hatállyal jóváhagyta a Globus Rt. lengyelországi akvizícióját, vagyis az Elsner Poland négy gyárának megvásárlását. Ezentúl a konzervipari társaság lengyelországi cégének hivatalos elnevezése: Globus Polska. Az Elsner-akvizícióról még a Globus tavaly október 18-i közgyűlése határozott, az első szerződés aláírására pedig ez év március végén került sor. A tranzakció lezárására szeptember elején került sor, amikor a Globus és az osztrák Raiffeisen Bank képviselői aláírták a 100 százalékos tulajdonjog átruházását szentesítő végleges szerződést. (VG)



Adóellenőrzést kért a Humet

Azonnali adóellenőrzés utasítására kérte a pénzügyminisztert Civin János, a Humet Rt. elnöke. A László Csabának címzett, MTI-nek is eljuttatott levél indoklásként azt tartalmazza: "az APEH ellen pert indítottunk, de a pert a bíróság felfüggesztette, és a felfüggesztés időtartalma beláthatatlan". A per tárgya a jó hírnév megsértése, ugyanis az APEH szóvivője 2002 márciusában a legszélesebb sajtónyilvánosság előtt több ízben kijelentette, hogy a Humet mintegy 400 millió forint fiktív számlát fogadott el. A cég idei tőkepótlása pedig az adófenyegetettség miatt hiúsult meg - áll a levél magyarázatában. A tőkebevonásra jövő év március végéig van lehetőség, tehát egy azonnali revízió esetén lehetőség lenne arra, hogy egy alapos vizsgálat megállapítsa, mennyi fiktív számlát fogadott el a cég. (VG)



Az Amex vezére is szépen keresett

A New York-i Értéktőzsde exvezérének botrányos távozását követően az Egyesült Államok harmadik legnagyobb börzéje, az American Stock Exchange (Amex) első emberének pénztárcájára is fény derült. A Reuters értesülései szerint Salvatore Sodano 4,4 millió dollárt keresett 2002-ben, amit kiegészítenek a nyugdíjjárulékok, amelynek mostani értéke 12,4 millió dollár. Ez persze köszönő viszonyban sincs a NYSE korábbi vezetője, Richard Grasso juttatásaival, amely 140 millió dollárra rúgott. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.