Röviden
BÁT: az Arago 12,5 százalékos tulajdonos
Az Arago Befektetési Holding immáron 7483 Budapesti Árutőzsde-részvénnyel rendelkezik, azaz 12,5 százalékos tulajdoni részesedést mondhat magáénak - derült ki az Arago hétfői közleményéből. A BÁT legnagyobb tulajdonosa, a 25 százalék körüli részesedéssel bíró Cashline Értékpapír Rt. sem állt le a vásárlással: az Erste Bank Rt.-től 1333, a Hungarograin Rt.-től 3000 részvényt vásárolt. (VG)
Ötmilliós bírság portfóliókezelés megsértésére
A hazai értékpapírpiacon alighanem ismeretlenül csengő EIS East Befektetési Rt.-t ötmillió forintra bírságolta meg a pénzügyi felügyelet (PSZÁF), miután a vizsgálata során kiderült: megsértette az ügyfélkövetelések védelmére vonatkozó jogszabályi előírást. Ennek értelmében a befektetési szolgáltató az ügyfél tulajdonát képező vagyont kizárólag az ügyfél rendelkezése szerinti célra használhatja fel, az ügyfélvagyonnal sajátjaként nem rendelkezhet. Továbbá köteles biztosítani, hogy az ügyfél a tulajdonában lévő befektetési eszközhöz, tőzsdei termékhez illetve pénzeszközhöz bármikor hozzájusson. A brókercégnek egyébként két portfóliókezelt ügyfele volt, egyikük 20 ezer dollárt utalt át a társaságnak, amellyel gyakorlatilag napon belüli ügyleteket végzett tengerentúli részvényekkel. Az ügyfél egyébként a befektetését teljes egészében elvesztette. (VG)
A Globus Polska 30 százaléka a DEG-hez került
A Globus Konzervipari Rt. alaptőkéjét 6,4 millió forinttal megemelte a 2003. július 25-i közgyűlésen meghozott határozatnak megfelelően, amit a cégbíróság november 21-i hatállyal be is jegyzett. A részvények tulajdonosa az Obst-Trautner Kereskedelmi Kft. - hangzik a társaság tegnapi közleménye, ami emellett azt is tartalmazta, hogy a Globus - a társaságban 25 százalék feletti részt birtokló - DEG-nek értékesítette a Globus Polska jegyzett tőkéjének harminc százalékát. Az ellenérték kifizetése megtörtént, a tulajdonosi szerkezet megváltozására irányuló lengyelországi cégbejegyzésre azonban még várni kell. (VG)


