BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lezárult a Postabank-tranzakció

Az Erste Bank AG valamennyi hatósági engedélyt kézhez kapta a Postabank 99,97 százalékos tulajdonrészének megvásárlásához, s a tranzakció pénzügyi zárása december 16-án meg is történt. A hitelintézet sikeres privatizációja kapcsán a menedzsment összesen 80 millió forintos díjazást kapott.

Semmi sem akadályozta, hogy a Postabank-privatizáció pénzügyi zárása december 16-ával teljesüljön. Az osztrák Erste Bank AG a 101,299 milliárd forintos vételárat teljes egészében átutalta: 9,93 milliárd forintot október 20-án, a szerződés aláírásakor, a fennmaradó összeget pedig tegnap a tranzakció pénzügyi zárásakor, a részvények átruházásakor.

Az új tulajdonos már a tender eredményének kihirdetésekor bejelentette, hogy a Postabank 2004-ben fuzionál az Erste magyarországi leánybankjával, az Erste Bank Hungary Rt.-vel, amely reményeik szerint 2005-ben 10 százalékot meghaladó, 2006-ban pedig már 20 százalék feletti tőkearányos nyereséget (ROE) ér el. A tranzakció pénzügyi zárásával életbe lépett a Postabank december 4-én megválasztott új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak megbízatása is.

A szerződés alapján csupán a tranzakció tanácsadója részesül díjazásban a Postabank privatizációja után - közölte tegnap az ÁPV Rt. A szerződés - a nemzetközi gyakorlat szerint - teljesítményhez kötött díjazást állapított meg, a bevétel egy százalékánál kisebb jutalék formájában, és megtérítették a tanácsadó tranzakciós költségeit is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.