Röviden
Dudás maradt a Keler élén
A Keler Rt. igazgatóságának döntése értelmében 2004. január 1-jétől a társaság vezérigazgatói posztját Dudás György tölti be. Dudás György 1995-től az értékpapír-elszámolás helyettes vezetői, 2002-től a banküzemi igazgató pozícióját töltötte be a Kelernél, majd ez év szeptemberétől mint megbízott vezérigazgató vezette az intézményt. (VG)
Ivax-Richter együttműködés
Az Ivax Corporation megállapodott a Richter Gedeon Rt.-vel, hogy a magyar cég általános gyógyszereket fejleszt az amerikai piacra - közölte a Reuters. A termékeket az Ivax kizárólagos tulajdonában álló leányvállalata, az Ivax Pharmaceuticals terjeszti majd az Egyesült Államokban. (VG)
Pb: kezdődik az integráció
A Postabank Értékpapír Rt. várhatóan még az első negyedévben az Erste Bank Befektetési Rt.-re (EBB) ruházza át állományát, a Trust Befektetési Alapkezelő Rt. által kezelt befektetési alapok pedig az Erste Bank Alapkezelő Rt.-hez kerülnek. A hírt az Erste szóvivője közölte. (VG)
Brau-Amstel megállapodás
A Brau Union Hungária Sörgyárak Rt. kizárólagos szállításii szerződést kötött az Amstel Sörgyár Rt. Magyarországgal. 2004. január 1-jétől az Amstel termékeit a Brau értékesíti. (VG)
Változások az Econet.hu-nál
Az Econet.hu Informatikai Részvénytársaságban Bencsik Attila 9,58 százalékos mértékű befolyása 2,98 százalékra,, Szenes Gábor 28,63 százalékos részesedése 25,5 százalékra mérséklődött. A Kvant Rt. az Econet.hu Rt.-ben 9,73 százalékos befolyást szerzett. A társaság tegnap megszerezte a Port.hu website-ot üzemeltető Port Computer Rt. tulajdoni és szavazati jogainak 64 százalékát megtestesítő részvénycsomagot. (VG)


