Ismét hozamemelkedés
Újabb hozamemelkedést hozott a csütörtöki kereskedelem a hazai másodlagos állampapírpiacon. A referenciagörbe valamennyi lejáratra feljebb tolódott, a legnagyobb, 17 bázispontos mértékben az aukcióval is érintett hároméves lejárat esetében. Az éven belüli lejáratok közül a 6 hónapos emelkedett még 10 bázispont fölötti ütemben, itt a növekedés 13 bázispontos volt. A 3 hónapos hozam 3, az egyéves pedig 6 bázisponttal kúszott feljebb. A hosszabb futamidők közül a 10 éves volt a legaktívabb, itt az elmozdulás 11 bázispontosra adódott. Az 5 éves hozam 1, a 15 éves 5 bázispontot emelkedett.
Kétszeres túljegyzés mellett tartották tegnap a hároméves államkötvény-aukciót. A befektetők a 40 milliárd forint értékben meghirdetett papírokra 82 milliárd forint értékben adtak be ajánlatokat, az aukciós átlaghozam 10,29 százalékos lett.
A piac a kedvező évkezdet ellenére az elmúlt két napban ismét fokozott instabilitást mutat, a pénzügyminiszter menesztése és a vártnál nagyobb államháztartási hiány eltántorította a befektetőket. Egyelőre úgy tűnik, hogy a további esés lehetősége ugyanúgy benne van a levegőben, mint az emelkedésé. Az euró tegnap váratlan fordulattal 266 forint fölé erősödött. A jövő héten diszkontkincstárjegyeket aukcionál az Államadósság Kezelő Központ, a lejáratok 3, 6 és 12 hónaposak lesznek.


