A már munkanélküli segélyben részesülők száma 28 ezer fővel 3,032 millióról 3,060 millióra változott a múlt hetet megelőzően, ezzel 2004 márciusa óta nem látott szintre emelkedett, és már sorozatban a harmadik egymást követő hét során haladja meg a 3 milliós szintet.
A kérelmek magas szintje is jelzi a munkaerőpiaci környezet romlását, a vállalatok a mérséklődő növekedési kilátások hatására és költséghatékonysági okokból döntenek leépítések mellett.
A New York-i körzet feldolgozóiparának üzleti kilátásait mutató index mínusz 3,23 pontra esett, szemben a várt stagnálással májusban, a korábbi 0,63 pontos emelkedés után. A zéró alatti érték a szektor csökkenő teljesítményét jelenti. Az adatot a New York-i Fed teszi közzé minden hónapban, általában 150-200 szektorbeli cég felmérése alapján.
A piacnyitás után megjelenő philadelphiai mutatóval együtt az országos feldolgozóipari teljesítménymutató jó előre jelzőjének tartják. A részindexek közül az árindex 57,29-ről 69,57 pontra emelkedett, ami az adatközlés 2001 júliusi elindítása óta a legmagasabb érték.
Az adatok megjelenése után a dollár kisebb gyengülést mutatott az euróval szemben (1,5474-1,5492), a részvény határidős kontraktusok emelkedése is halványult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.