BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Váratlan méretű kamatvágás! Hosszú ideje nem volt erre példa Ausztráliában!

Az Ausztrál Központi Bank egy százalékot vágott az irányadó kamatrátán, így az most 6 százalékra süllyedt. Ekkora mértékű csökkentésre az 1992-es recesszió óta nem volt példa.

 Egy hónappal ezelőtt már vágott a Glenn Stevens vezette központi bank, akkor csupán 25 bázispontot, mivel 12 éves rekord magasra szökött a hitelezés költsége az országban.

A korábban megkérdezett elemzők egyike sem prognosztizált ekkora mértékű vágást. A hírre az ausztrál S&P/ASX 200 mutató 1,7 százalékkal emelkedett.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.