BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tévedtek a vészmadarak - Nem vállalunk fel túl sok hitelt idén

Nem sikerült kiugróan jóra az idei karácsonyi szezon a magyarországi hitelintézeteknek, többségük szerint jó esetben is csak a tavalyi eredmények megismétlődésére lehet számítani – derül ki az érintettek lapunkhoz eljuttatott nyilatkozataiból.

A visszafogott várakozásaikat egyrészt a kondíciók szigorodásával magyarázzák a bankok, másrészt azzal, hogy maguk az ügyfelek is egyre körültekintőbben mérlegelik lehetőségeiket. Az első számú hazai szereplő, az OTP Bank szerint például óvatosság tapasztalható a hitelfelvétel lehetőségét mérlegelő magánszemélyek körében is.

Ennek megfelelően a bank prognózisa szerint az idei ünnepi időszakban kihelyezett hitelvolumen egyik terméknél sem haladja majd meg a tavalyit. A CIB Bank tapasztalatai szerint viszont a lakossági hitelek alakulásában az elmúlt hónapok számadataihoz képest inkább a stagnálás, semmint a drámai visszaesés, az előző év azonos időszakához viszonyítva pedig növekedés volt tapasztalható.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.