A pénzintézet azt állítja, hogy Greenberg jogtalanul adott el 4,3 milliárd dollár értékű részvényt 2005-ben, abban az évben, amikor felállították az AIG vezetői székéből. A részvényeket a Greenberg által vezetett Starr International vállalat adta el, majd az így befolyó összeg új offshore biztosítási- és jótékonysági ágába fektette – írja a New York Times.
A Starr és az AIG közötti viszály az előbbi lépésével kezdődött. A Starr ugyanis vitatta egy az AIG birtokában lévő műgyűjtemény tulajdonjogát. Az AIG visszaperelte Greenberg cégét, közölve, hogy a vezérnek helyt kell állnia ígéretéért, miszerint több százmillió dollárt fizet ki prémiumként.
Bár Greeenberg jóval a vállalat összeomlása előtt adta el az említett részvénycsomagot, magánvagyonának jó részét később is AIG papírokban tartotta.
Azzal, hogy az amerikai állam 79,9 százalékos tulajdonrészt szerzett a csőd szélén álló vállalatból, a volt vezér gyakorlatilag elveszítette ott felhalmozott vagyonát. A per ugyan elsősorban a 2005-ös eseményekről szól majd, a lap szerint valószínű, hogy felmerül a kérdés: ki felelős az AIG összeomlásáért.
A bónuszok kérdése mindvégig kulcsfontosságú volt az AIG-botrányban, a vállalat a közvélemény támadásainak kereszttüzébe került, amikor kiderült: a csőd felé sodródva is hatalmas összegeket fizettek ki vezetőiknek.
Egy nappal azután, hogy az amerikai kormány a prémiumok kifizetését felügyelő "cárt" nevezett ki az államilag támogatott nagyvállalatok élére, az AIG közölte: a per során visszaszerzett pénzeket az állammal szembeni tartozásának törlesztésére fordítja. A pénzintézet a kormányzati szigorítás előtt még új prémium program kidolgozását tervezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.